Бази даних


Наукова періодика України - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Повнотекстовий пошук
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)
Список видань за алфавітом назв:
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  

Авторський покажчик    Покажчик назв публікацій



Пошуковий запит: (<.>A=Volokitina I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6
1.

Denissova A. I. 
Prospects of application and global significance of graphene [Електронний ресурс] / A. I. Denissova, A. V. Volokitin, I. E. Volokitina // Progress in physics of metals. - 2022. - Vol. 23, № 2. - С. 268-295.
Оглядова стаття є екскурсом по світових публікаціях, що описують властивості графену, методи синтезу та різноманітність сфер застосування. У роботі докладно описано структуру графену, а також способи одержання його: мікромеханічне розколювання, хімічне розшарування, епітаксійне зростання та хімічне газофазове осадження, а також переваги та недоліки кожного з них. Огляд містить інформацію про електронні, механічні, оптичні та хімічні властивості графену, які надають йому унікальність. Актуальність дослідження полягає в тому, що завдяки своїм унікальним властивостям графен та його модифіковані квазидвовимірні структури є об'єктами підвищеного наукового інтересу в різних галузях науки, таких як енергетика, електроніка, оптоелектроніка, медицина, біоінженерія, аерокосмологія, авіація, екологія, матеріалознавство тощо. Задля розширення читацької аудиторії журналу серед фізиків, хіміків, матеріалознавців, які не є глибокими спеціалістами у графеновій науці, стиль викладання огляду місцями наближено до науково-популярного.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.07.2024 р., через 45 днів

2.

Volokitin A. V. 
Thermomechanical treatment of stainless steel piston rings [Електронний ресурс] / A. V. Volokitin, I. E. Volokitina, E. A. Panin // Progress in physics of metals. - 2022. - Vol. 23, № 3. - С. 411-437.
Досліджено вплив термомеханічного оброблення, - інтенсивної пластичної деформації за методом кручення під високим тиском і кріогенного охолодження, - на зміну мікроструктури та механічних властивостей поршневих кілець з неіржавійеої криці AISI-316. Деформування кільцевих заготовок здійснюється в інструменті нової конструкції, ключовою особливістю якого є система подвійної спіралі. У першій частині експерименту проводиться оцінювальне моделювання процесу кручення під високим тиском у новій конструкції матриці. Для оцінювання можливості перебігу процесу виконується варіювання основних технологічних параметрів процесу задля визначення найбільш оптимальних умов. Вибираються такі параметри, як температура нагрівання заготовки, вертикальна швидкість руху верхнього бойка та коефіцієнт тертя на контакті заготовки з інструментом. Також вивчається напружено-деформований стан кільцевої заготовки під час деформування. На другому етапі дослідження проводиться лабораторний експеримент з деформування кільцевих заготовок. Вивчається еволюція мікроструктури та механічні властивості деформованих заготовок після 8 циклів і формування за методом кручення під високим тиском за кріогенної температури. Всі металографічні дослідження виконуються із залученням сучасних методів просвітлювальної електронної мікроскопії й аналізу картин дифракції зворотньо відбитих електронів. В результаті деформування одержується нанокристалічна структура розміром у 30 - 40 мкм з наявністю великої кількості великокутових меж і високим комплексом механічних властивостей. Межа міцності підвищуйся від 595 МПа до 1965 МПа, а межа плинності - від 320 до 1280 МПа. Значення пластичності понижується у порівнянні з вихідним станом від 55 до 24 %, проте залишається на достатньому для використань рівні.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.10.2024 р., через 137 днів

3.

Volokitina I. E. 
Martensitic Transformations in Stainless Steels [Електронний ресурс] / I. E. Volokitina, A. V. Volokitin, E. A. Panin // Progress in physics of metals. - 2022. - Vol. 23, № 4. - С. 684-728.
Наразі інтенсивно розвивається напрям досліджень матеріалів, у яких спостерігаються мартенситні перетворення. Це пов'язано з тим, що у процесі мартенситних перетворень у багатьох матеріалах утворюються різні дефекти кристалічної будови (двійники, дислокації, дефекти пакування тощо), які разом із фрагментацією зерен призводять до суттєвого підвищення міцнісних властивостей. Широка поширеність мартенситних перетворень призвела до дослідження особливостей дефектної мікроструктури та змін механічних властивостей матеріалів у процесі мартенситних перетворень. Це сприяло тому, що теорія мартенситних перетворень зайняла ключове місце в науці про структуру та властивості кристалічних тіл. Діапазон робочих температур криць такого класу обмежений знизу їх схильністю до низькотемпературного окрихчування (холодноламкости) за радіаційних впливів, а зверху - рівнем тривалої міцності (жаротривкості). У зв'язку з цим на сьогоднішній день підвищену увагу фахівців у галузі фізики конденсованого стану до феритно-мартенситних криць викликано необхідністю виявлення механізмів формування стійких за робочих температур мікроструктури та функціональних властивостей криць, а також пошуку резервів підвищення їх жаротривкості зі збереженням достатнього рівня пластичності.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.01.2025 р., через 229 днів

4.

Volokitina I. E. 
Effect of controlled rolling on the structural and phase transformations [Електронний ресурс] / I. E. Volokitina, A. V. Volokitin, M. A. Latypova, V. V. Chigirinsky, A. S. Kolesnikov // Progress in physics of metals. - 2023. - Vol. 24, № 1. - С. 132-156.
Розвиток чорної металургії значною мірою зумовлений вимогами провідних металоспоживчих галузей промисловости щодо підвищення експлуатаційних властивостей конструкційних криць з метою збільшення допустимих навантажень, пониження металомісткости та підвищення надійності машин, конструкцій, магістральних газопроводів тощо. За значних обсягів виробництва металопрокату на передній план висувається також завдання пониження енергоспоживання та витрат сировинних ресурсів під час його виробництва. Важливими й актуальними у зв'язку з цим є роботи, спрямовані на створення металознавчих основ і розроблення нових технологій, що надають змогу виготовляти продукцію з потрібним поєднанням властивостей безпосередньо в потоці вальцівного стану (за виключенням подальшого термічного оброблення) шляхом цілеспрямованого керування процесами структуроутворення, а також розширення сфер ефективного застосування таких технологічних схем (щодо марочного та розмірного асортименту, амортизаційного призначення тощо). Такий підхід надає змогу підвищити конкурентоспроможність металопродукції, яка визначається досяжним поєднанням характеристик металу із пониженням витрат на його виробництво.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.04.2025 р., через 319 днів

5.

Volokitina I. E. 
Structural and phase transformations in alloys under the severe plastic deformation [Електронний ресурс] / I. E. Volokitina // Progress in physics of metals. - 2023. - Vol. 24, № 3. - С. 593-622.
    Зміст випуску

Повний текст публікації буде доступним після 01.10.2025 р., через 502 днів

6.

Volokitina I. E. 
Methods for improving the quality of forgings and blanks obtained by forging through intensifying shear or alternating strain in the bulk of deformable metal [Електронний ресурс] / I. E. Volokitina, A. B. Naizabekov, E. A. Panin, S. N. Lezhnev // Progress in Physics of Metals. - 2023. - Vol. 24, № 4. - С. 764-791.
    Зміст випуску

Повний текст публікації буде доступним після 01.01.2026 р., через 594 днів

 
Відділ наукової організації електронних інформаційних ресурсів
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського